Skip to content
Menu
Curator-selected quality goods. Made to last.
Warehouses
Newsletter
Order, Service & Advice
English
English
Dansk
Search product or article number
Search
My Account
Wish list
0,00 DKK
NEW
Gifts
Men
Women
Children
Garden
Kitchen
Home & Living
Household
Office Supplies
Sports & Toys
Luggage & Leather Goods
Body Care
Groceries
Christmas
SALE
Manufacturers
Journal
Search product or article number
Search
Home
Gifts
Selected gifts
All Gifts
(1121)
Category
All Categories
Gifts under 400 DKK
Gifts under 700 DKK
Gifts from 700 to 1500 DKK
Gifts over 1500 DKK
Gift sets
All Gifts
Selected gifts
Gifts under 400 DKK
Gifts under 700 DKK
Gifts from 700 to 1500 DKK
Gifts over 1500 DKK
Gift sets
Themes of Selected gifts
All Gifts
Filters
Category
House Shoes
Slippers
Sweaters
Decoration
Boots
Nightwear
Soaps
Towels
Serveware
Fountain Pens
Rings
Blankets
Belts
Papers
Jackets
Shirts
Wooden Toys
Pen Cases
Trousers
Gloves
Jeans
Shoulder & Hand Bags
Socks
Caps
Hiking Accessories
Incence & Room Scents
Wooden toys
Ballpoint Pens
Cutting tools
Board Games
Pencils
Tops
Cuddly Toys
Pocket Knives
Soft toys
Sports Equipment
Toilet bag
Candles
Earrings
Pencil Cases
Wallets & Purses
Handbags
Toiletry Bags
Candle Holders
Cardigans
Coats
Necklaces & Colliers
Shoe Care
Coasters
Gardening Clothes
Hand cream
Hot Water Bottles
Men's Fragrances
Parlor games
Women's Fragrances
Mechanical pencils
Spring decoration
Wrapping Paper & Greeting Cards
Cutting
Keychain
Pen Holders
Table linen
Cushion Covers & Seat Pads
Jugs & Carafes
Other Accessories
Outdoor Lighting
Shaving Soaps
Sweatshirts & Hoodies
Archive Boxes & Storage
Bracelets
Men's Shoes
Notebooks
Occupational safety and health
Shampoo
Spice grinders
Vests
Axes
Chef's knives
Garden Ornaments
Garden Torches
Kinetic toy
Library & Reading
Outdoor Games
Safety Razors & Straight Razors
Shelves
Spices
Stainless knives
Writing & Crafting
Carbon steel knives
Chests of drawers
Correspondence Paper
Drinking glasses
Iron pans
Juicers
Notepads
Rollerballs
Travel Bags
Briefcases
Cookies
Cutting boards
Graters & slicers
Juicer
Leather Jackets
Secateurs
Storage tins
Suitcases
Table Lamps
Teapots & tea kettles
Trays
Wallets
Wristwatches
Baking Ingredients
Construction Toys
Construction games
Cooking oils
Cooking utensils
Dress Shoes
Parkas
Shaving Brushes
Tea Towels
Vinegar
Watering cans
Wellies & Gardening Shoes
Wine glasses
Yoga accessories
Baking pans & sheets
Coffee
Copper Pots
Cutlery
Cutting machines
Fruit & Vegetables
Haberdashery
Hack
Health
Magnetic Boards & Magnets
Mechanical toy
Newspaper Holders
Nutcrackers
Paper Clips & Ribbons
Paring knives
Pralines
Stainless steel pots
Stools
Suit Jackets
Tapes & Glues
Vases & Bowls
Vegetable knives
Workwear
BBQs & Outdoor Heating
Baking & Pastry Tools
Brushes & combs
Candies
Desk Lamps
Drinking Bottles
Fireplace Accessories
Globes & Maps
Jam
Measuring tools
Musical Instruments
Oil Lamps
Olive oils
Porcelain service
Saws
Shaving Supplies
Shopping Bags
Side tables
Sponges & Body Brushes
Tin Toys
Tin toys
Tool storage
Baking utensils
Bird Feeding Systems
Body & Face Care
Body Lotions & Oils
Body lotion
Bottle Openers & Corkscrews
Cases
Ceiling Lights
Coffee grinders
Colored Pencils
Cups
Dark chocolate
Draw
Easter Decorations
Eraser
Face Creams & Cleansers
Floor Lamps
Folders & Binders
Fruit gummy
Harvesting Tools
Honey
Jewellery
Kitchen Appliances
Kitchen Knives
Kitchen Utensils
Kits
Memory games
NEW
Nuts
Pans
Picture frames
Placemats
Planners & Calendars
Plant Propagation
Sauna accessories & infusions
Scarves
Serving cutlery
Sharpeners
Sharpening equipment
Spectacle cases
Sponges & Cloths
Wall Lights
Water boilers & kettles
After Shaves
Aluminum pots
Autumn decoration
Bath Salts
Bread knives
Brooms
Camping accessories
Casual Shoes
Coffee machines
Coffee makers
Duvets
Essential Oils
Food Storage
Gardening
Glass bowls
Glass carafes
Hand & Body Care
Herbs
Laundry baskets
Measuring cups
Milk chocolate
Nesting Boxes & Bird Feeders
Nesting aids for birds
Noodles & Rice
Other Bathroom Accessories
Other Household Utensils
Outdoor Shoes
Peelers & Corers
Pepper
Pesto
Pillows
Pots & Planters
Presses & strainers
Punchers & Staplers
Puzzles
Salt
Shovels & Planters
Sickles
Small furniture
Sneakers
Snowplow
Soap Dishes & Dispensers
Soda Makers
Stamps
Styling accessories
Tea
Tea accessories
Tillage & Cultivation Tools
Watering & Irrigation
Weather Instruments
Women's Accessories
Writing pads
Armchair
Baby toys
Bicycle Accessories
Bird food
Birdbaths
Blenders
Boards
Brushes
Building blocks & bricks
Butter dishes
Cakes
Camping & Outdoor
Canned meat
Card games
Chairs
Children's books
Chocolate
Cleaning Agents
Clocks
Copper pans
Dental Care
Desk Supplies
Desks
Dustpans
Electrical Accessories
Enamel pots
Espresso machines
Fairy lights
Files
Firewood Preparing
Flower seeds
French Press
Garden Books
Gardening Tools
Glassware & Drinkware
Hammocks
Home Accessories
Home Textiles
Household Essentials
Insect screen
Inspiration
Juices
Jäter
Kids tableware
Kitchen Sieves
Kitchen Storage
Ladders
Laundry
Lighting
Massage Oils
Men's Accessories
Mixing bowls
Mugs
Mustard
Napkins
Nesting aids for insects
Non-alcoholic aperitifs & cocktails
Optical toy
Outdoor games
Pendant lights
Pet Supplies
Rulers
Scented candles
Scissors
Screwing & Drilling Tools
Sowing & Reaping
Spice mix
Storage jars
Syrup
Telephones
Toasters
Vacuum jugs & mugs
Vegetable plants
Vegetable seeds
Wall calendars
Waste Bins
Wok pans
Target group
Babys
Children
Men
Women
Price
up to 400 DKK
400 - 700 DKK
700 - 1500 DKK
1500 - 3500 DKK
from 3500 DKK
Availability
show all articles in stock
Apply filter
All Gifts
Sort by
Popularity
Price: High to Low
Price: Low to High
Newest Arrivals
Sort by
Popularity
Price: High to Low
Price: Low to High
Newest Arrivals
back
11 of 13
next
Murakami Pile
Japanese terry towel Multicolor
from 159,00 DKK
+ more variants
Manufactum
Manufactum Essential Oil
from 159,00 DKK
+ more variants
Vogel Germany
Caliper brass small
159,00 DKK
Wrapping paper Pepin
159,00 DKK
+ more variants
D'Amico Salvatore
Salted organic capers from Salina
149,00 DKK
Basic price: 745,00 DKK/kg
new
Exclusive
Waldweihrauch vom Bregahof
Historical Royal Incense Powder Blend
149,00 DKK
Basic price: 9.933,33 DKK/kg
Hornvarefabrikken Aps.
Egg spoon horn
149,00 DKK
Nogent Trois Etoiles
Can opener
149,00 DKK
Manufactum
Magnet clamp angled
149,00 DKK
Opinel
Opinel Children’s Knife
149,00 DKK
Holz Bi-Ba-Butze Kristian Finken
Dice Tower Skill Game
149,00 DKK
SAS Nogent
Plant signs galvanized
(5 pieces)
149,00 DKK
Hirt Feinkost
Styrian pumpkin seed oil
from 149,00 DKK
+ more variants
Georg Schmerler
Safety goggles screw ring
149,00 DKK
Manufactum
Atoma notebook A6 blank
149,00 DKK
+ more variants
SIDE BY SIDE
Door panel door friend
149,00 DKK
new
Halbach Seidenbänder
Solid-Colored Linen Gift Ribbon
(W 2.5 cm)
149,00 DKK
Basic price: 18,63 DKK/m
+ more variants
Exclusive
Steinhöringer Werkstätten
Utensil tray oak and maple
from 149,00 DKK
+ more variants
Summerdown Farms
Summerdown English mint cream chocolates
149,00 DKK
Basic price: 745,00 DKK/kg
Kreewinkel
KlapKroDachs
149,00 DKK
Giuseppe Giusti
Giusti Balsamico Bianco
149,00 DKK
Basic price: 596,00 DKK/l
Kreewinkel
Face Puzzle Game: Eye, Nose, Mouth
149,00 DKK
The Edinburgh Natural Skincare Company
Solid hand cream
149,00 DKK
Basic price: 2.980,00 DKK/kg
+ more variants
O-check design
Reporter pad spiral binding
149,00 DKK
+ more variants
Halbach Seidenbänder
Gift ribbon linen 2.5 cm
139,00 DKK
Basic price: 13,90 DKK/m
Rossi 1931
Greeting cards Florentine paper
(10 pieces)
139,00 DKK
Quelle & Meyer Verlag
Insect identification cards (3 pieces)
139,00 DKK
O-check design
Notebook lockstitch stitching
(3 pieces)
139,00 DKK
O-check design
Notepad Checklist A5
139,00 DKK
Life Stationery
Writing pad lined
139,00 DKK
Tsubame Note
Japanese notebook B5 week scheme
139,00 DKK
Egg cup with barrier
139,00 DKK
Detoa Albrechtice
Pusher figure Santa Claus with teddy bear
139,00 DKK
Das Vogelhäuschen
Pine Cone Bird Feeder
139,00 DKK
Basic price: 308,89 DKK/kg
Eisbär Seifen
Hand and body soap
139,00 DKK
Basic price: 926,67 DKK/kg
+ more variants
new
Exclusive
Én Gry & Sif
Felt Christmas Elf
139,00 DKK
Metaltex Deutschland
Potato masher chrome plated
139,00 DKK
Favoritenpresse
Greeting cards flower motifs Maria Sibylla Merian
(8 pieces)
139,00 DKK
Rossi 1931
Fiorenza letter cards with envelope
139,00 DKK
+ more variants
Surface Butter Knife
139,00 DKK
Tsubame Note
Japanese notebook A40 80 pages
139,00 DKK
+ more variants
Giuseppe Giusti
Giusti apple dressing
139,00 DKK
Basic price: 556,00 DKK/l
Maison Sajou
Glass head pins
129,00 DKK
new
Exclusive
Litogami
Solar Light House Paper Kit for Self-Assembly
129,00 DKK
Hultafors
Hultafors Sweden meter birch wood
129,00 DKK
Kneisz Design
Scented ball lime wood
from 129,00 DKK
+ more variants
Bike Keychain
129,00 DKK
Geda Garden and Home
Flower shower rubber
129,00 DKK
Corilanga
Piedmont hazelnuts
129,00 DKK
Basic price: 645,00 DKK/kg
Schusters Spezialitäten
Mulled wine syrup
129,00 DKK
Basic price: 516,00 DKK/l
Manufaktur Jörg Geiger
Red fruit-flavored, non-alcoholic."
129,00 DKK
Basic price: 172,00 DKK/l
Detoa Albrechtice
Chimney sweep push-figure
129,00 DKK
AstroMedia
AstroMedia Cyanotype Paper
129,00 DKK
Apomanum
Apomanum fine soap
129,00 DKK
Basic price: 1.290,00 DKK/kg
+ more variants
Abbaye Notre-Dame de Ganagobie
Shea butter cream
129,00 DKK
Basic price: 2.580,00 DKK/l
Lindén International
Set Swedish measuring spoons
129,00 DKK
Azienda Agricola Papa dei Boschi
Chopped Piedmont hazelnuts
129,00 DKK
Basic price: 645,00 DKK/kg
new
Manufactum
Terry Mine Towel
(2 pieces)
119,00 DKK
Manufactum
Baking soda
(500 g)
119,00 DKK
Basic price: 238,00 DKK/kg
Anis de l’Abbaye de Flavigny
Anise pastilles nature - violet - mint
119,00 DKK
Basic price: 793,33 DKK/kg
Panier des Sens
Olive scented soap limited edition
119,00 DKK
Basic price: 476,00 DKK/kg
Bülow´s best candle manufacturer
Easter candle beeswax
119,00 DKK
BMK laser processing Markus Karst
Card cover stainless steel
119,00 DKK
Detoa Albrechtice
Pusher snowman
119,00 DKK
Kost Kamm
Soap bag
119,00 DKK
Brunnen
Brunnen Reporter block compagnon
(14,5 x 9 cm)
119,00 DKK
new
Denk Keramische Werkstätten
Coloring Template for Schmelzfeuer® Lantern Top
119,00 DKK
+ more variants
Manufactum
Paper bags
(100 pieces)
119,00 DKK
Detoa Albrechtice
Reindeer Push Toy
119,00 DKK
Exclusive
Rossi 1931
Tags animal motifs assorted
(10 pieces)
119,00 DKK
Én Gry & Sif
Dala horses felt
(3 pieces)
119,00 DKK
Detoa Albrechtice
Santa Claus press figure
119,00 DKK
Cu Artigiana
Baking tin canelé copper
from 119,00 DKK
+ more variants
Sänger
Rubber rings ball
(3 pieces)
119,00 DKK
Mifuko
Decorative bird wood hand carved
119,00 DKK
+ more variants
Fan pear wood
119,00 DKK
+ more variants
Rondolino Società Cooperativà Agricola
Carnaroli Acquerello rice
from 119,00 DKK
+ more variants
new
Carl Alois Walde | Zhenobya
Christmas soap
119,00 DKK
Basic price: 1.190,00 DKK/kg
+ more variants
Faber-Castell
Faber-Castell pencil with attachment
119,00 DKK
Safran & Vanille Handel Eberhard Pütter
Vanilla from Mexico
(3 pieces)
109,00 DKK
Basic price: 36,33 DKK/stk.
van Gülpen
van Gülpen Dinner Coffee ground
109,00 DKK
Basic price: 436,00 DKK/kg
van Gülpen
van Gülpen Javata Coffee ground
109,00 DKK
Basic price: 436,00 DKK/kg
Manufactum
Salted meat from the Swabian-Hallard acorn-fed pig
109,00 DKK
Basic price: 272,50 DKK/kg
Goldhelm Schokolade
"Wild Strawberry" Chocolate Bar
109,00 DKK
Basic price: 1.090,00 DKK/kg
Trinci Torrefazione di Caffè
Trinci Espresso whole bean
from 109,00 DKK
+ more variants
Manufactum
Periyar pepper hand-picked black
109,00 DKK
Basic price: 1.090,00 DKK/kg
Manufactum
Nutmegs
(10 pieces)
109,00 DKK
Basic price: 10,90 DKK/stk.
Manufactum
Twisted terry towel
109,00 DKK
+ more variants
Marienapotheke
Lagubo pastilles
109,00 DKK
Basic price: 1.816,67 DKK/kg
van Gülpen
van Gülpen Arabian Coffee ground
109,00 DKK
Basic price: 436,00 DKK/kg
new
Panier des Sens
Winter Soap
99,90 DKK
Basic price: 499,50 DKK/kg
+ more variants
Bronnley
Bronnley lemon soap
99,90 DKK
Basic price: 999,00 DKK/kg
back
back
9
10
11
12
13
next
next
go to top